Ольга Онищук

          Scanitto_2015-08-29_001Художник іконописець Ольга Онищук з с.М.Садки. Народилась Ольга в с.Якимівці Лановецького району. З дитинства полюбляла ходити до церкви, особливо їй подобалось дивитись у храмі на ікони, бо й сама з малку любила малювати. Мала хист до цього –  в першому класі її малюнки були на рівні шостого. Отож після закінчення школи вирішила вступати у тодішній Кременецький коледж, де якраз відкрився факультет образотворчого мистецтва. Після п’яти років навчання отримавши диплом, почала їздити по заробітках – у Чехію, Польщу.
            Так склалося, що допомоги у житті їй очікувати від кого не надто доводилось. Всього досягала своїми силами.
            Згодом зустріла свою долю хлопця Михайла, який мав сан диякона, зараз настоятель храму в  селі М.Садки на Шумщині, разом з дружиною виховують двох донечок Наталку та Софійку.
            Першу в житті ікону Ольга намалювала під час навчання в коледжі. Запланувала в якості дипломної роботи створити зображення Богородиці. Про те коли ікона вже була готова, виявилось, що в неї розміри не відповідають нормам дипломної роботи. Нічого намалювала іншу – більшу, а перша залишилася на пам’ять.
            Коли в чоловіковому селі Борщівці почали будувати церкву, Ользі запропонували намалювати голуба який мав увінчувати купол храму.  На початках завдання виявилось аж надто простим, їй робота припала до душі. Запропонували намалювати дев’ять великих, до трьох метрів ікон святих. Отут і освідомила, яка відповідальність лягає на неї. Важко доводилось творити – і навколішках, і лежачи доводилось малювати. Найважче було, коли поновлювала і малювала триярусний іконостас. Все це треба було зробити за три місяці – адже було визначено  дату приїзду та відкриття храму владикою. Працювала в день і в ночі – адже за час, за який мала намалювати одну ікону, треба було зробити цілий іконостас. Ось так, думала, що намалює одного голуба а вийшло що цілу церкву, а це більше сорока зображень.
            В затишній оселі у М.Садках є твори  не тільки на релігійну тематику на стінах – пейзажі, автопортрет, як розповідає Ольга, її перші роботи виконанні аквареллю, є в Швейцарії, Чехії, Польщі, де мешкають її друзі.
 Scanitto_2015-08-29_006 Scanitto_2015-08-29_009 Scanitto_2015-08-29_008 Scanitto_2015-08-29_007 Scanitto_2015-08-29_005 Scanitto_2015-08-29_004 Scanitto_2015-08-29_003