Іван Троцюк

trp_crТроцюк Іван Юстинович народився 4 липня 1947 р.    на Тернопільщині Шумського району в с. Новостав.
Гордістю області став вихованець із с. Новостав Шумського району Іван Троцюк, який на мистецькій ниві прославляв імідж нечуючої людини. Від народження глухий, позбавлений можливості повноцінно спілкуватися з оточуючими за допомогою слів, він володів іншою мовою, яка не потребує перекладу – мовою малюнку.
Тягу до пензля Іван відчував ще з малих літ. І коли вчився у Теребовлянській школі-інтернаті, де з третього класу його перевели одразу до п’ятого, і у Запоріжжі, де здобував фах токаря, і в Одесі, коли працював на заводі. Вечорами в місті біля моря у художній студії вдосконалював всій вроджений талант. Пропонували йому навчання в Ленінграді, а також в інституті ім.Бекова, але на той час вже мав сім’ю, хворіли рідні люди, тому кар’єра художника не склалася. Щоб прогодувати сім’ю, працював художником – оформлювачем в Одесі, згодом Кременці своєї області. А далі доля розпорядилась так, що повернувся у рідне село. В нього дома багато картин, які не вистачає часу закінчити. На початку 90-х років І.Ю. Троцюк розпочав навчатися ікон осипу. На це пішло довгих п’ять років, не одна поїздка до Почаєва. Де переймав досвід у тамтешніх майстрів, освоював канони зображення святих.
До нього часто приїздять з навколишніх і дальніх сіл із замовленням розмалювати Божий храм. Ідуть люди у церкви, стіни, іконостаси яких розписані руками глухого художника І.Троцюка у Матвіївцях, Літовищах, Яловиці, Новоставі, Шумбарі, Ліщні, Сапанові, Боровиці та інших селах.
Володіє майстер і мистецтвом чеканки. На столі у нього на почесному місці лежить Євангеліє українською мовою видане у Польщі. Металевий оклад його художник чеканив довгий час, а зараз це справжній витвір мистецтва. Спонукує митця до творчості прославлення Божої величі,  бажання залишити слід після себе на цій землі.
На виставці у Львові 1996 році приуроченій 65-річчю УТОГ, де, взяли участь 17 глухих художників, полотна І.В. Троцюка дістали схвальну оцінку Зараз І. Троцюк працює у власному господарстві в рідному Новоставі.
tr_cr1tr_cr